GAZİANTEP İNŞAAT MÜTEAHHİTLERİ DERNEĞİNİN ŞEHİTKÂMİL KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞEN KONFERANSINDA BALTAŞ İNŞAAT A.Ş GOLD KATKI PLAKETİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ.

 Gaziantep inşaat müteahhitleri derneği (GAİMDER) tarafından gerçekleştirilen Gaziantepli müteahhitlere yeni Türk ticaret kanunu hakkında bilgilendirme konferansında dernek için yardımlarını esirgemeyen sektöründe öncü inşaat firmalarına teşekkür plaketi verildi.

Konferansa Vali yardımcısı İbrahim Yurdakul, AK Parti Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, CHP Milletvekili Mehmet Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu gibi birçok bürokratın yanı sıra inşaat sektöründen birçok isim katıldı. Hareketli geçen konferansta Baltaş İnşaat A.Ş’ne Gaziantep ekonomisine, inşaat sektörüne ve GAİMDER’e yaptığı katkılardan dolayı Gold Teşekkür Plaketi verildi.

Baltaş İnşaat adına teşekkür plaketini Gaziantep Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul’un elinden alan MB Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orkun Balat konferans sonrası ‘’ İnşaat sektörünün MB Holding için önemi çok büyüktür. Biz Holdingleşme yolumuzdaki ilk tuğlayı Baltaş İnşaat ile koyduk. Gaziantep’te inşaat sektörünün nasıl ilerlediğini çok iyi bilen bir şirket olarak GAİMDER’in sektörün aynası görevini üstlenmiş sektörlere yönelik katma değerli çözümler sunmayı hedefleyen bir dernek olduğunu görebiliyoruz. Bu yüzden GAİMDER’e destek olabilmek önemlidir.’’ şeklinde konuştu.

İnşaat sektörünün Gaziantep’teki durumu ve sorunları konuşulan konferansta GAİMDER Başkanı M. Rıdvan Köksüzer ise; ‘’Gaziantep’teki inşaat sektörü değişim ve gelişim içerisindedir. Bu süreç içerisinde karşımıza çıkan en büyük sorun ise imar çalışmalarıdır. Şehrimizde büyük bir arsa sorunu yaşıyoruz bu sorunu çözmek için acil ibrahimli2 ve Yamaçtepe bölgelerinin imara açılması gerekmektedir. Son olarak ta derneğimiz üyelerine yeni dernek büromuzun yakın zamanda açılacağı müjdesini vererek dernek binamızın yapımında bize yardımcı olan şirketlere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum’’ dedi.

Yapılan konuşmaların ve ödül töreninin ardından Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot tarafından katılımcılara ‘’Türk Ticaret Kanunu ve İnşaat Sektörü’’ konulu konferans düzenlendi.