BALTAŞ CONSTRUCTION TAKES THE FIRST STEP OF THE GIANT HOUSING PROJECT

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep’e yapılması planlanan ve geçtiğimiz günlerde temeli atılan 50 bin konutluk projenin ilk etabının yüklenicisi Baltaş İnşaat çalışmalarına başladı. Daha önce 200.000 kişiyi konut sahibi yapan Baltaş İnşaat, proje ilk etabında Güzelyurt 638 konut yapacak.
Gaziantep’in sektöründe kuruluşlarından biri olan, MB Holding’e bağlı Baltaş İnşaat önemli bir projeye daha imzasını atıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin başlattığı 50 bin konutluk proje ilk etabı olan 643 Konutluk Güzelyurt Toplu Konut ihalesini alan şirket, yaklaşık 400 gün ‘projeyi Büyükşehir Belediyesine teslim edecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin alanı projenin ihalesini üstlenen Baltaş İnşaat, çalışmalarına 23 dönüm arazi üzerinde bulunan ve 90.000 m2 kapalı inşaat alanı olan Güzelyurt bölgesinde başlıyor. 643 konut içerisinde, 11 dükkân, düğün salonu, market, oyun sahaları ve çocuk oyun alanında bulunan projede, yaklaşık 2.500 kişiyi konut sahibi olacak. Böylelikle dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olarak rahat bir yaşam ortamına kavuşacak.

Daha önce Gaziantep Şehitkâmil Toplu Konutlarını, Gaziantep Şahinbey Toplu Konutları, Gaziantep Merveşehir Toplu Konutları, Elâzığ Hilalkent Toplu Konutları, İstanbul Tuzla Toplu Konutları ve İstanbul Kayabaşı Toplu Konutları gibi projelerin yapımını üstlenen holding, bu proje ile yine bir sosyal yaşam proje alanı imzasınaasını atacak.

BALAT; “KALİTEYİ HER ZAMAN KORUYORUZ
Gaziantep’in oğlu başladıklarını belirten Güzelyurt temel atıldıktan sonra bir işe başladıklarını belirten MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat; “Onun projede bizim için özeldir, bu yüzden işimize hep itina gösteririz. Bu projede hem bizim için hem de Gaziantep için çok önemli bir proje. 50 bin’lik dev projenin ilk adımını bugün 643 konutla Baltaş İnşaat atıyor. Proje tam olarak bittiğinde Gaziantep konut sıkıntısının büyük bir kısmı üstünden atacak. Buda kapsam bu projeyi başlatan Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin hanımefendiye teşekkürü bir borç biliyorum ”dedi.

Bu projelerinde de en güvenilir sistem olan Tünel Kalıp Sistemini kullanacaklarını ifade eden Balat; “Tünel kalıp sistemiyle yüksek beton damıtma ve üst düzey güvenlik sağlayacağız. Bu sistemle hem kullanım şekli gereksinimleriyle şantiye sahasında güvenli çalışma şekli ve ortamı oluşacak hem de depreme son derece dayanıklı olduğu için, içinde oturulacak. Baltaş İnşaat olarak kaliteyi her zaman koruyoruz ”diyerek sözlerini noktaladı.