BALPA CONSTRUCTION SIGN TO THE BIG PROJECT OF ISTANBUL

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının İstanbul Bahçeşehir’de yaptıracağı Ispartakule Evleri 1.Etap 2.kısım Konut, Okul ile Adaiçi altyapı ve çevre düzenleme inşaatı ihalesini 240 Milyon TL teklifiyle MB Holding inşaat gösteren Balpa İnşaat aldı. 900 günde 904 konut yapacak olan Balpa İnşaat bölgedeki çalışmalarına önümüzdeki ay başlayacak.

Düzenlediği ihalelerle adından sıkça söz ettiren Emlak Konut GYO’nun, Bahçeşehir’de inşa etmeyi planladığı & nbsp; Ispartakule toplu konut projesi için açtığı ihaleyi Balpa İnşaat aldı.

Bugüne kadar 20 bin konutla yaklaşık 100 bin kişiyi ev sahibi yapan ve yurt içi ve yurt dış üniversite, hastane, sanayi sitesi, toplu konut, organize sanayi sitesi, serbest bölge inşaatı, hidro elektik santrali, spor kapalı salonu, stadyum ve fabrika inşaatına imza atan Balpa İnşaat Ispartakule Evleri 1.Etap 2.Kısım Konut Emlak Konut adına 13 blok’tan 904 daire yapacak. 1 + 1, 2 + 1, 3 + 1 ve 4 + 1 daireler yapacak olan şirket aynı projede 32 derslik Okul, Kapalı Otopark ve sosyal çevrede inşa edilecek.

MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat, konu ile ilgili açıklamasında, ” Uzun zamandan bu yana takip ettiğimiz bir proje olan Ispartakule projesini almaktan son derece mutluyuz. Toplu Konut inşaatı için son derece önemli projelere imza attık. MB Holding olarak İstanbul’un en güzel noktalarından biri olan Bahçeşehir’e prestijli bir proje kazandırmayı hedefliyoruz. Hayata geçireceğimiz projemiz içinde barındıran, konut, okul ve sosyal alandan oluşan karma bir proje olacak ”dedi.

İnşa edilen projenin aynı zamanda kaliteli bir yaşam merkezi söyleyen Balat; “En büyük referansımız ihale makamlarının ve bizlere duyduğu güvendir. Bu projede de ilkelerimizden ödün vermeyerek yolumuza devam edeceğiz ve sadece konut üretilenle kalmayıp projeyi sosyal bir yaşam merkezi haline getireceğiz. 13 bloktan oluşacak olan Emlak Konut Ispartakule projesi aynı zamanda çevre düzenlemesi ve peyzajıyla da çok ses getirecek. Modern taşıyacak olan evlerde yaşam, rahat ve güvenli olacak ”diye konuştu.

PROJE BEDELİ; 240 MİLYON TÜRK LİRASI

Toplu konut inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağı information in veren Muharrem Balat, açıklamasında; ” İnşaat önümüzdeki günlerde başlayacağımız projemizin 240 milyon Türk Lirası olup, yaklaşık 900 günde tamamlanacak. Toplam inşaat alanı 226 bin m 2 olan projemiz, depreme dayanıklı Tünel kalıp sistemi ve Konvansiyonel kalıp sistemi ile Avrupa yakasında emlak piyasasının rahatlamasına ve birçok vatandaşın ev sahibi katkı katkıda ”diyerek sözlerini noktaladı. >